Real Madrid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Real Madrid
 
ForumPortaliGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Figo lëvdon Raulin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Atif

Atif


Numri i postimeve : 60
Points : 2147483647

Reputation : 3
Join date : 17/06/2009
Age : 27
Location : Prishtina

Figo lëvdon Raulin Empty
MesazhTitulli: Figo lëvdon Raulin   Figo lëvdon Raulin I_icon_minitimeThu Jun 18, 2009 10:04 am

Mesfushori portugez, Luis Figo, i cili i dha fund karrierës si futbollist aktiv me Interin, është kthyer në Spanjë ku është duke jetuar me familjen e tij, ndërkohë që ka folur për dy skuadrat e mëparshme- armiqtë e përhershëm- Real Madridi dhe Barcelona, dhe njëkohësisht e ka lëvduar legjendën e Los Merengues, Raul Gonzalez.

36-vjeçari ka thënë se do të shkonte në stadiumin e cilësdo nga këto skuadra për të ndjekur ndonjë ndeshje, edhe pse tifozët e Barcelonës nuk ia kanë falur kurrë që i tradhtoi duke veshur fanellën e Real Madridit.

Ndërkohë, Figo ka thënë fjalë të mira për kapitenin legjendar të Los Blancos, Raul.

“Ai është një fenomen, njëri nga më të mirët, dhe shpresoj që skuadra të kujdeset më shumë për të në sezonin e ardhshëm”.

“Do të ketë prej tyre të cilët po mundohen ta ndërtojnë skuadrën dhe dëshirojnë që ai të pensionohet, mirëpo nuk do të kenë sukses. Ai është më i fuqishëm se të gjithë ata. Po ta kisha unë në skuadër ai do të luante gjithmonë”, ka thënë portugezi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://real-madrid-ks.albanianforum.net
Atif

Atif


Numri i postimeve : 60
Points : 2147483647

Reputation : 3
Join date : 17/06/2009
Age : 27
Location : Prishtina

Figo lëvdon Raulin Empty
MesazhTitulli: Re: Figo lëvdon Raulin   Figo lëvdon Raulin I_icon_minitimeThu Jun 18, 2009 10:05 am

Po dihet lojtar i realit ky
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://real-madrid-ks.albanianforum.net
 
Figo lëvdon Raulin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Real Madrid :: Real Madrid :: Lajmet e portalit-
Kërce tek: