Real Madrid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Real Madrid
 
ForumPortaliGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kaka prezantohet tek Reali, nis epoka e tij galaktike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Atif

Atif


Numri i postimeve : 60
Points : 2147483647

Reputation : 3
Join date : 17/06/2009
Age : 27
Location : Prishtina

Kaka prezantohet tek Reali, nis epoka e tij galaktike Empty
MesazhTitulli: Kaka prezantohet tek Reali, nis epoka e tij galaktike   Kaka prezantohet tek Reali, nis epoka e tij galaktike I_icon_minitimeWed Jul 01, 2009 10:51 am

Pritja mbaroi! Reali i Madridit ka prezantuar dje Kakàn, “galaktikun” e parë të një epoke të re. Braziliani zbriti në aeroportin e Madridi, në mëngjesin e ditës së djeshme, me një linjë të posacme, pasi fluturimi i tij i parë kishte qenë Johanesburg-Amsterdam. Pasi kaloi disa vizita mjekësore suplementare dhe shumë të shpejta, drekoi me bashkëshorten e tij. Pastaj, fantazisti shkoi në zyrat e Realit ku firmosi kontratën, pasi më parë e kishte autografuar me anë të faksit.

Më pas, rreth orës 20:30, ai zbriti në fushën e “Santiago Bernabeu”-t, për herën e dytë në karrierën e tij. Më parë kishte qenë në vitin 2002 kur luante me San Paolon dhe shënoi një gol për ekipin brazilian. 40 mijë tifozë të Realit i dhanë mirëseardhjen te skuadra 9 herë kampione e Europës, ndërsa në konferencën për shtyp u lejuan vetëm 400 gazetarë, pavarësisht se kërkesat i kalonin një mijë. Pas prezantimit, 26-vjeçari shkoi në hotelin “Mirasierra”, atje ku kanë qëndruar Zidan, Bekham, Figo, Ronaldo dhe Kanavaro, përpara se të gjenin një shtëpi në Madrid. Kakà u ble nga Milani për 68 milionë euro dhe do të përfitojë 9 milionë euro në sezon për pesë vitet e ardhshëm. Kakà do të mbajë fanellën me numër 8.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://real-madrid-ks.albanianforum.net
 
Kaka prezantohet tek Reali, nis epoka e tij galaktike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kaka: Reali më josh në të gjitha mënyrat
» Reali rinis sulmin për Ibrahimoviçin
» Ronaldo: Unë dhe Kakà, të pandalshëm…
» Kakà, ylli i brezit të dytë të “Galaticos”
» Reali kthehet kah De Rossi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Real Madrid :: Real Madrid :: Lajmet e portalit-
Kërce tek: