Real Madrid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Real Madrid
 
ForumPortaliGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ronaldo arrin marrëveshje për detajet e kontratës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Atif

Atif


Numri i postimeve : 60
Points : 2147483647

Reputation : 3
Join date : 17/06/2009
Age : 27
Location : Prishtina

Ronaldo arrin marrëveshje për detajet e kontratës Empty
MesazhTitulli: Ronaldo arrin marrëveshje për detajet e kontratës   Ronaldo arrin marrëveshje për detajet e kontratës I_icon_minitimeSat Jun 20, 2009 5:48 pm

Ronaldo arrin marrëveshje për detajet e kontratës F.0620093130902_m





Tabloidi britanik "The Daily Mail" njofton se ylli portugez Cristiano Ronaldo ka arritur marrëveshje me Real Madridin sa i përket detajeve të kontratës personale të tij.

Më herët pati pengesa në arritjen e kësaj marrëveshje për shkak të të drejtave të imazhit të lojtarit, me ç’rast Los Merengues dëshironin ndarjen e fitimeve gjysmë për gjysmë, ndërsa agjenti i portugezit Jorge Mendes dëshironte të nxirrte 60% të fitimeve në favor të klientit të tij.

Edhe pse nuk është bërë e ditur përqindja që do të fitojë Reali dhe përqindja që do të fitojë Ronaldo nga reklamat, mësohet se marrëveshja është arritur dhe tash pritet vetëm transferimi zyrtar i Cristiano Ronaldos te Real Madridi, për të cilin Mbretërit do të paguajnë 80 milionë funte (94 milionë euro).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://real-madrid-ks.albanianforum.net
 
Ronaldo arrin marrëveshje për detajet e kontratës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ronaldo: Dua të bëhem lojtari më i mirë në historinë e Realit
» Ronaldo: Unë dhe Kakà, të pandalshëm…
» Ronaldo: Pse po largohem nga United
» Ronaldo do të marrë 13 milionë euro pagë vjetore
» ZYRTARE: Cristiano Ronaldo nënshkruan me Real Madridin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Real Madrid :: Real Madrid :: Lajmet e portalit-
Kërce tek: